Su arıtma filtresi

Sediment filtreler, R.O (Reverse Osmosis) cihazlarda sudaki çamur, pas ve kum gibi partiküllerin sisteme girişini engellemek için kullanılan filtrelerdir. Sediment filtreler cihazın girişine takılan sıkıştırılmış kağıttan üretilen ilk aşama filtredir.

Granül aktif karbonlu (GAC) bir filtre , bazı kimyasalları, özellikle organik kimyasalları sudan çıkarmak için kullanılan filtrelere karbon filtre denir . GAC filtreleri ayrıca hidrojen sülfür veya klor gibi suya uygunsuz koku veya tat veren kimyasalları uzaklaştırmak için kullanılabilir.

CTO BLOK Karbon Filtre: Suda bulunan kötü tat ve kokuyu giderir. Filtre ömrü, su kullanımına ve gelen suyun kalitesine göre değişmekle beraber, ortalama 6 aydır. … Cihazla beraber gönderilen açma anahtarı ile housing açılarak , eski filtre çıkarılır ve yenisi içine konularak, tekrar anahtar yardımı ile housing kapatılır.

Membran filtre :Bir su arıtma cihazında mutlaka olması gereken su arıtma cihazlarının en önemli parçası Membran filtredir. Milimetrenin on milyonda biri kadar küçük gözeneklere sahip olması ile yarı geçirgen zar bir filtredir. Musluktan gelen suyun molekül düzeyinde filtrelenmesi işlemi ile suyun sertliğini düzenler, suyu molekül bazda ayrıştırarak temiz suyu dışarı atar temiz suyu stoklama tankına verir.

Post Karbon filtre ya da tatlandırıcı olarak bilinen bu filtre türü suyun arıtma sisteminde en son uğradığı noktadır. İçerisinde Hindistan cevizi kabuğu bulunur. Bu sayede suya tat verir. pH değerini düzenleyerek için kolay ve sağlıklı elde edilmesini sağlar.

Mineral filtre : Membran filtreden çıkar su mineral filtreye geçiş yaparak doğal kaya parçacıkları, yüksek kalsiyum ve magnezyum iyonları içerir. … Suya yüksek oranda doğal mineral takviyesi yapar. Hem suyunuzun değerini yükseltir hemde sizin sağlığınızı korur.

Alkali filtre : Alkalin filtresi , reverse osmosis su arıtma cihazından çıkan suya kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum gibi mineraller ekleyerek pH seviyesini yükseltir. Alkalin pH filtreleri yardımıyla yabancı maddeleri arındırarak suyu çok daha saf, kaliteli, sağlıklı ve fonksiyonel hale getirir.

Detox filtre : Asıl adı Far infrared olan halk arasında detoks filtre olarak adlandırılan bu filtre insan vücudundaki su moleküllerini aktive ederek vücuttaki oksijen miktarının artmasına yardımcı olan ve toksin oluşumu ve birikimini engelleyen bir filtredir. … Kısacası bu filtre vücuttaki su moleküllerini aktive eder.

PH filtre : Ph (Alkalin) filtresi sayesinde ise; Suyun Ph”ı belli bir değerin altına inince asidik çok yüksek olursa da bazik olur. suyunuzun düşük olan Ph değerini İnsanlar için ideal olan (7–8.5) aralığına sabitleyerek suyun içeriğindeki asit-baz dengesini dengeler.

Gümüş iyonu, güçlü ve doğal bir antibiyotiktir ayrıca enfeksiyonlara karşı etkili bir koruyucu görevi de bulunmaktadır. … Su arıtma sistemlerinde hem hijyen hem de kalite sağlayan bu iyon su arıtma filtresi olarak kullanılarak tankta bekleyen suyun bakteri üretmesine engel olmak amacıyla üretilmiştir.

ONLINE CIHAZ FIYAT AL

 

Adınız : 
*
E-Posta : 
*
Konu : 
*
Gsm : *
Mesajınız : *
Robot Dogrulaması:
*
 
Hemen Arayın
WhatsApp